مستندی درباره نظام تولید غذا در آمریکا به کارگردانی «رابرت کینر»؛ محصول ۲۰۰۹

۱۹۹۸

مستند «تجارت غذا»

هر سال ۷۳ هزار آمریکایی راهی بیمارستان می‌شوند برای اینکه تاوان خوردن مرغ‌های درشت‌تر، میوه‌های زیباتر و فست‌فودها را پس بدهند. انگار خوردن غذاهایی که ظاهری دل‌فریب و اشتهاآور دارند، آن‌قدرها هم لذت‌بخش نیست.
فیلم مستند «تجارت غذا» (Food Inc)، مخاطب را با نظام تولید غذا در آمریکا آشنا می‌کند. این مستند از مافیای صنایع غذایی این کشور پرده برداشته و نشان می‌دهد که چگونه چند کمپانی خاص، با روش‌های غیرطبیعی به پرورش مرغ و گاو و دیگر حیوانات گوشتی می‌پردازند. تهیه غذاهای آماده نیز از دیگر اقدامات این کمپانی‌هاست که این فیلم، آسیب‌های آن را موضوع بررسی قرار می‌دهد.
«تجارت غذا» در واقع به توصیف معاملۀ تأمل‌برانگیز مردم آمریکا با کمپانی‌های غذا می‌پردازد: آمریکایی‌ها در ازای دریافت مرغ‌های درشت‌تر، میوه‌های زیباتر، فست‌فودها و غذاهایی که تاریخ مصرف غیرطبیعی و زیادی دارند، داوطلبِ خوردن باکتری خطرناک «E.Coli» می‌شوند. این معامله‌ای است که سالانه ۷۳هزار آمریکایی را روانۀ بیمارستان می‌کند. حالا اما با آگاهی مردم آمریکا از واقعیت‌های تکان‌دهندۀ روند تولید غذاهای غیرطبیعی، نهضتی مردمی برای بازگشت به تولید غذاهای سنتی و طبیعی به راه افتاده و این غذاها هر سال در نمایشگاه‌هایی بزرگ عرضه می‌شود. این فیلم هرچند به بررسی موردی نظام تولید غذای غیرطبیعی در آمریکا پرداخته، در واقع معضلی جهانی را بررسی کرده است؛ معضلی که شاید دیگر نتوان کشوری را سراغ گرفت که دچار آن نشده باشد.
مستند «تجارت غذا» در جشنواره‌های مختلفی حضور داشته و موفقیت‌های بزرگی را کسب کرده است، از جمله: برندۀ جایزۀ بهترین فیلم مستند در جشنوارۀ گاتهم در سال ۲۰۰۹، برندۀ جایزۀ بهترین فیلم مستند در جشنوارۀ انجمن منتقدان فیلم جنوب شرقی ۲۰۰۹ (SEFCA)، برندۀ جایزۀ بهترین فیلم مستند در جشنوارۀ انجمن منتقدان فیلم ناحیۀ واشنگتن ۲۰۰۹ (WAFCA) و نامزد جایزۀ بهترین فیلم مستند در جشنوارۀ آکادمی اسکار.

دیدگاه بگذارید

شما اولین پیام را بگذارید

avatar