انیمیشنی در نقد سیستم اقتصادی آمریکا، به کارگردانی «تاد لامپکین» و «هارولد ال»، محصول ۲۰۱۱

۳۳۵۸

انیمیشن «رویای آمریکایی»

طی دهه‌های اخیر بحران‌های اقتصادی متعددی در آمریکا و غرب به وقوع پیوسته است که همه آنها مستقیما به بخش مالی و نظام بانکداری این کشورها مربوط می‌شوند. انیمیشن «رویای آمریکایی» در قالب یک داستان کوتاه طنز به توضیح و تبیین مکانیزم سیستم بانکی آمریکا می‌پردازد و با روایتی ساده و روان سعی دارد تا معایب ماهوی و مشکلات عمده‌ای که این سیستم برای شهروندان ایجاد می‌کند را به نمایش بگذارد.
این انیمیشن از طریق یک روایت تاریخی و با نشان دادن نقش پررنگ «فدرال رزرو» که نام رسمی بانک مرکزی ایالت متحده آمریکا است و در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شده، نشان می‌دهد که اگرچه این نهاد مسئول تدوین سیاست‌های پولی، پیگیری رسیدن به اشتغال کامل، تثبیت قیمت‌ها و رشد اقتصادی در آمریکا بوده است، اما عملا با رویکردهای سودجویانه در جهت تامین نقدینگی بانک‌های آمریکایی برای پرداخت وام‌های مختلف با بهره‌های سنگین و بر هم زدن تعادل اقتصاد اقدام کرده است.

دیدگاه بگذارید

2 پیام ها روی "انیمیشن «رویای آمریکایی»"

avatar
جنبش ممانعت از جنگ با خدا
جنبش ممانعت از جنگ با خدا

از اینکه نسخه اصلاحی ما را برای نشر مناسب دانستید به‌نوبه خود تشکر می‌کنیم. امید است با توزیع این دست مطالب، نابودی هرچه سریع‌تر آمریکا در قلب و ذهن جوانانمان رخ دهد.

قاسم
قاسم

عالی بود انیمیشنها””