انیمیشنی در نقد سیستم اقتصادی امریکا، به کارگردانی «تاد لامپکین» و «هارولد اُل»، محصول ۲۰۱۱

۱۴۴۹

انیمیشن «ویرانی رویای امریکایی»

طی دهه های اخیر بحران های اقتصادی متعددی در امریکا و غرب به وقوع پیوسته است که همه آنها مستقیما به بخش مالی و نظام بانکداری این کشورها مربوط می شوند. انیمیشن «ویرانی رویای امریکایی» در قالب یک داستان کوتاه طنز به توضیح و تبیین مکانیزم سیستم بانکی امریکا می پردازد و با روایتی ساده و روان سعی دارد تا معایب ماهوی و مشکلات عمده ای که این سیستم برای شهروندان ایجاد می کند را به نمایش بگذارد.
این انیمیشن از طریق یک روایت تاریخی و با نشان دادن نقش پررنگ «فدرال رزرو» که نام رسمی بانک مرکزی ایالت متحده امریکا است و در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شده، نشان می دهد که اگرچه این نهاد مسئول تدوین سیاست های پولی، پیگیری رسیدن به اشتغال کامل، تثبیت قیمت ها و رشد اقتصادی در آمریکا بوده است، اما عملا با رویکرد های سودجویانه در جهت تامین نقدینگی بانک های امریکایی برای پرداخت وام های مختلف با بهره های سنگین و بر هم زدن تعادل اقتصاد اقدام کرده است.

دیدگاه بگذارید

2 Comments on "انیمیشن «ویرانی رویای امریکایی»"

avatar
جنبش ممانعت از جنگ با خدا
جنبش ممانعت از جنگ با خدا

از اینکه نسخه اصلاحی ما را برای نشر مناسب دانستید به‌نوبه خود تشکر می‌کنیم. امید است با توزیع این دست مطالب، نابودی هرچه سریع‌تر آمریکا در قلب و ذهن جوانانمان رخ دهد.

قاسم
قاسم

عالی بود انیمیشنها””

wpDiscuz