چند سکانس از مستند «زندگی همین است» - پیروز کلانتری- ۱۳۸۰

۱۱۸۷

زندگی مدارا کردن است

مستند «زندگی همین است» نامی ناامید کننده دارد. برای هرکس که زندگی را با شور و شوق تمام، و با شعفِ زیستن و فهمیدن و حس کردن پی می‌گیرد، زندگی نباید چیزی باشد که با آن کنار بیایی. زندگی همین است یعنی، زندگی آن سر پر سودایی که تو فکرش را می‌کردی نمی‌خواهد، زندگی تن دادن و مدارا کردن است، زندگی چندان چیز شگفت‌آوری نیست که هر روزش در سودای رویای تغییر جهان بجنگی. زندگی عادی و کسالت بار است. در گوشه٬ای می‌آیی و می‌روی و رد چندانی به جا نمی‌گذاری. باید با زندگی ساخت.
اما هنوز هم دست‌کم آن‌قدر که ما می‌دانیم، جوانانی هستند که دوست دارند مثل جوان‌های فیلم انجمن شاعران مرده شیره حیات را بمکند، اما آنان اکنون آرام گرفته‌اند و در گوشه شهر مشغول زندگی عادی و احتمالا کسالت بار خویشند. مستند «زندگی همین است» چند دانشجوی فعال سیاسی را پس از آنکه کسی در گوششان نجوا کرده «زندگی همین است» نشان می‌دهد. در این چند دقیقۀ بریده شده از این مستند صحنه‌هایی می‌بینیم که دانشجویانی که یکی‌شان پی کار سیاسی و فعالیت اجتماعی بوده و یکیشان پی عشق، همه آرام گرفته‌اند. دانشجویی دوره معصومیت است. دوره‌ی تلاش و جان دادن برای رویای تغییر جهان، اما بسیارند کسانی که بالاخره در می‌یابند «زندگی همین است»

  • سکانس­های برگزیدۀ مستند «زندگی همین است» با تایید و هماهنگی کارگردان و تهیه کننده اثر آقای پیروز کلانتری در سیمافکر منتشر شده­‌اند. از همکاری و همراهی ایشان سپاسگزاریم.

دیدگاه بگذارید

3 Comments on "زندگی مدارا کردن است"

avatar
seifollah
seifollah

بسیار عالی بود…
این مستند در چه سالی ساخته شده؟
چطور میشه نسخه کامل این مستند رو پیدا کرد؟

ahmadreza
ahmadreza

سلام..چطوری میشه نسخه کامل این مستند رو تهیه کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

مدیر سایت
مدیر سایت

سلام. متاسفانه در ایران برای دسترسی به آرشیو فیلم های مستند ایرانی سازو کار مناسبی نداریم. این مستند در مجموعه ای با عنوان سی سال سینمای مستند ایران توسط خانه سینما منتشر شد آمده است.

wpDiscuz